top of page
Vyhledat
  • Vávra

Mých 5 nej v roce 2021

Musím se s Vámi podělit o mých 5 nejoblíbenějších knih, které jsem přečetl v roce 2021. Vzhledem k tomu, kolik přečtu komiksů, vynechám je z tohoto hodnocení.


1) Já Finis (Václav Dvořák) - Ze země záhadně mizí osmiletí kluci - přesně v den svých 8. narozenin. Starší Petr však nezmizel. Jednou zmizí i jeho mladší bráška a Petr se vydá ho hledat. Hledání ho dovede až na cizí planetu, kde se spřátelí s jinými kluky, kterým se podařilo utéct po jejich únosu. Kniha je psána opravdu drobným písmem. Ilustrace od Jakuba Cenkla jsou hodně zajímavé. Kniha mě moc bavila.


2) Prašina 1, 2, 3 (Vojtěch Matocha)

Skvělá napínavá série o kamáredech Jirkovi a En. Když jsem dočetl první díl, nemohl jsem se dočkat až si půjčím druhý. Třetí díl mi mamka musela koupit, protože v knihovně nebyl a to čekání se nedalo vydržet. Rozhodně patří mezi nejlepší knihy, které jsem vloni četl.


3) Uprchlík na ptačím stromě (O. Sekora)

Tenhle příběh ptáčka, který uteče do volné přírody, ale nakonec se vrátí do své klece mě úplně nadchnul. Kniha mě moc bavila.

4) Dobrodruh - (Katherine Rundellová)

Hodně dobrodružný příběh o dětech, které musí přežít v džungli po zřícení letadla. V knize jsou ilustrace jen jako ozdoba na kraji stránek a jsou černobílé. Jedna z nejlepších knih, co jsem četl. Tlustší kniha pro vytrvalé čtenáře.


5) Hraničářův učeň 1, 2, 3, 4 (John Flanagan)

Rozhodně patří do mých top 5 roku 2021. První 4 knihy z 15 dílné série o chlapci Wiilovi mě hodně bavily. Vypráví o tom, jak se malý Will učí hraničářem. Knihy jsou bez obrázků, psané hustým písmem. 5. díl jsem zatím nedočetl, ale určitě se k němu vrátím.28 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page