top of page
Vyhledat
  • Vávra

Mých 5 nej v roce 2020

Musím se s Vámi podělit o mých 5 nejoblíbenějších knih za poslední rok. Přiznávám, že mě hodně baví komiksy. Rád se k nim vracím, často je čtu i několikrát.


1) Malý Mikuláš - původní komiks (Goscinni & Sempé) a všechny další knížky o Mikulášovi.

Tohle je první komiks, který mi mamka koupila domů. Přečetl jsem ho za večer. V knížce jsou i nějaké kapitoly, které nejsou komiks a přesto jsou stejně zábavné. Ony obecně všechny knížky o Mikulášovi a jeho kamarádech jsou fajn. Takže určitě je zkuste.


2) Asterix (R. Goscinni a A. Uderzo)

Tyhle komiksy jsou vážně skvělý. Nejenže jsou neuvěřitelně vtipný, ale jsou i pěkně nakreslený a psaný velkýma písmenama. Jestli jste se učili číst sami jako já a ještě si nejste ve čtení úplně jistí, tenhle komiks je ideální. Zábavné jsou úplně všechny díly a nejlepší je, že si je můžete půjčit u nás v knihovně (když je zrovna nemám půjčený já).


3) Čtyřlístek (L.Štíplová a J. Němeček)

U Čtyřlístku se taky hodně nasmějete. Fifinka, Bobík, Pinďa a Myšpulín nikdy nezklamou. A nejvtipnější je podle mě Bobík. Rád jí (jako můj brácha).

4) Manolito - celá série (E. Lindo)

Manolito mi trochu připomíná knížky o Mikulášovi. Manolito je z Madridu a má mladšího bráchu. Knížky o něm jsou zase vtipný. Manolito postupně v knížkách stárne. Mamka mi celou serii 8 dílů koupila k svátku. No chytlo mě to tolik, že jsem skoro všechny díly přečtl už do konce prázdnin.


5) Rychlé šipy (J. Foglar)

Rozhodně patří do mých top 5 roku 2020. A dost pravděpodobně se pro mě udrží v top 5 roku 2021. Prostě skvělý komiks, který čtu stále dokola a který neomrzí. Píše se o něm i v sekci "Mezi námi".25 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page