top of page
Vyhledat
  • Vávra

3 nejlepší knihy, které jsem četl v srpnu


Srpen byl na dobré knihy opravdu štědrý. Kromě knih níže, chci ještě zmínit komiks Dobrodružstí Jo, Zefky a Žoko - Manitoba neodpovídá a Mlsné medvědí příběhy,ke kterým se rád vracím. I když to je opravdu těžké, moji 3 vítězové pro srpen jsou:

  1. Hraničářův učeň 1 - Rozvaliny Gorlanu (John Flanagan) - První kniha z 15 dílné série o chlapci Wiilovi mě hodně bavila. Vypráví o tom, jak se malý Will učí hraničářem. Kniha je bez obrázků, psaná hustým písmem. Druhý díl mám už rozečtený a taky mě hodně baví.

  2. Eliáš mezi piráty (Veronika Krištofová) - Knížka vypráví o klukovi Eliášovi, který vyrůstá v sirotčinci a snaží se získat práci. Bez jedné ruky je to ale těžké. Jednou potká na mořském mole kapitánku pirátské lodi a s ní se vydá hledat jejího ztraceného otce kapitána Flinta. Během hledání zažívají na moři různá dobrodružství. Kniha je plná pěkných obrázků od Jany Moskito. Čtení mi odsýpalo, kniha je opravdu čtivá, měl jsem ji přečtenou za tři večery. Doporučuji sečtělejším čtenářům okolo 8 let nebo klidně mladším a méně sečtělým s pomocí rodičů.

  3. Dobrodruh (Katherine Rundellová) - Hodně dobrodružný příběh o dětech, které musí přežít v džungli po zřícení letadla. V knize jsou ilustrace jen jako ozdoba na kraji stránek a jsou černobílé. Jedna z nejlepších knih, co jsem četl. Tlustší kniha pro vytrvalé čtenáře s moc pěknou obálkou.


15 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page